Meist
Soovime olla partneriks organisatsioonidele ja ettevõtetele positiivsete muutuste ellukutsumisel, mille keskmes on inimene oma soovide, ootuste ja vajadustega.
Antropoloogidena viime läbi kvalitatiivseid uuringuid, mille abil on võimalik leida lahendusi nii ühiskondlikele kui ka ettevõtete ja organisatsioonide sisestele probleemidele. Meie jaoks on oluline ettevõtete teadlik tegutsemine ning uurimustulemuste kaasamine organisatsiooni ja valdkonna edendamisse.
Põhjalike uuringute kõrval pakume ka koolitusi ning konsultatsiooni, et aidata tellijal oma klienti paremini mõista.
Kasutame humanitaar- ja sotsiaalteadustes levinud kvalitatiivseid meetodeid nagu näiteks süvaintervjuud ja osalev vaatlus, aga ka uuenduslikumaid nagu jalutuskäiguintervjuud, foto- ja videohääl, netnograafia.
Kombineerime uurimisprotsessis kaasaegset tehnoloogiat ning visuaalseid meetodeid, et edastada küsijale mitmekülgne pilt vastustest. Läheneme igale ettevõttele individuaalselt ning lähtume nende probleemidest ja vajadustest.
Väärtused
Teaduspõhine
- Uuringute läbiviimisel ja andmete analüüsil peame oluliseks nii analüütilist kui ka tunnetuslikku perspektiivi. RAK-i uuringutele eelneb alati põhjalik valdkonna ja väljaga tutvumine, mis võimaldab andmeid esitada lähtuvalt kontekstist.
Avatud
- Oleme avatud maailmavaatega. Uudishimu paneb meid end pidevalt täiendama ning alati parimaid lahendusi otsima. Oleme koostööhimulised ja kohandame oma pakkumisi alati vastavalt kliendi soovidele.
Uuenduslik
- RAK on innovaatiline ja loov. Me julgeme katsetada ning uusi lahendusi otsida!
Hooliv
- RAK on sotsiaalselt vastutustundlik nii partnerite kui ka informantide suhtes. Meie uuringud põhinevad mõistmisel ja empaatial, aga ka aususel ja usaldusel.
Miks Rakendusliku Antropoloogia Keskus loodi?
RAK loodi 2014. aastal eesmärgiga suurendada kvalitatiivsete uuringute rolli nii ühiskondlike kui ka praktiliste probleemide lahendamisel.
Eelkõige Põhjamaades ja USA-s, aga ka teistes riikides, on humanitaar- ja sotsiaalteaduste õpetamise ja arendamise keskmes olnud juba aastakümneid rakenduslike, ühiskonnale suunatud projekide osatähtsuse väärtustamine. Kuigi Eestis on levinud kvantitatiivsete meetodite, sh statistiliste andmete laialdane kasutamine, siis kvalitatiivsetele meetoditele põhinev teaduslik lähenemine pole praktiliste probleemide lahendamisel veel kanda kinnitanud.
Soovime ühelt poolt tõsta noorte humanitaar- ja sotsiaalteadlaste teadlikkust nende valdkonna rakendamise võimalikkusest, teisalt on meie eesmärk informeerida erinevaid organisatsioone ja asutusi kvalitatiivsete meetodite potentsiaalist.
Rakendusliku Antropoloogia Keskuse põhikiri
Järgmine oma tegevuses vabaühenduste eetikakoodeksit.