INIMESED
Meie oleme:
-
Jaanika Jaanits
Tegevjuht, juhatuse liige +372 5656 2213 jaanika@antropoloogia.eeMagistrikraade on mul kaks: Tartu Ülikooli etnoloogia ja Tallinna Ülikooli andragoogika erialalt. Pikalt töötasin muuseumides hariduse, ürituste korraldamise ja inimeste kaasamisega muuseumi tegevustesse. Korraldasin antropoloogiliste filmide festivali Maailmafilm ning lükkasin käima ERMi osalussaali. Antropoloogina panevad mu südame alati kiiremalt põksuma hariduse ja õppimise, noorte, kogukondade, osaluskultuuri ja kaasamise teemad.
-
Ehti Järv
Teenusejuht +372 5804 7706 ehti@antropoloogia.eeOlen antropoloog, lõpetanud Tartu Ülikooli etnoloogia (MA). Enne RAKi kogunes töökogemust muuseumidest. Seetõttu on minu üheks kompetentsiks muuseumide konsulteerimine ja külastajauuringute tegemine. Antropoloogina on minu teemaks sotsiaalvaldkond: olen uurinud ja vahendanud laste- ja noorte, aga ka teiste marginaliseeritud gruppide kogemusi. Koolitaja ja konsultandina olen abistanud kliente antropoloogiliste uuringute läbiviimisel.
-
Liina Rajaveer
Arendusjuht +372 5345 3225 liina@antropoloogia.eeOlen erialalt antropoloog ning RAKiga seotud olnud alates 2015. aastast. Selle aja jooksul olen töötanud eelkõige sotsiaalvaldkonna projektidega, tuues kuuldavale marginaliseeritud gruppide hääled. Pikalt tegutsesin Eesti Inimõiguste Keskuses, kus juhtisin tööandjate võrgustikku ja toetasin organisatsioone töökeskkonna mitmekesisuse ja kaasatuse tegevuste mõtestamisel, planeerimisel ja elluviimisel.
-
Madli Oras
Antropoloog +372 5566 8319 madli@antropoloogia.eeOlen lõpetanud kultuuri- ja sotsiaalantropoloogia magistrantuuri Viini Ülikoolis. Mind paelub inimese kogemuse uurimine meelte kaudu, magistritöös keskendusin helikõnni meetodile inimese ja keskkonna vaheliste suhete mõistmiseks. Lisaks huvitavad mind näiteks keskkonna, kliima ja kodanikuühiskonnaga seotud teemad.
-
Mari Roonemaa
Koostöösuhete juht +372 5645 4598 mari@antropoloogia.eeOlen lõpetanud Tartu Ülikooli kirjanduse ja rahvaluule eriala ning õppinud kõrvale ka hispanistikat. Üle kümne aasta olen tegutsenud vabakonnas, aidates Eesti kodanikuühendustel end paremini kuuldavaks teha. RAKis jaguneb minu pärusmaa kommunikatsiooni, turundus- ning müügitegevuste vahel.
-
Hanna Muldma
Assistent +372 5343 7845 hanna@antropoloogia.eeOlen lõpetanud Tartu Ülikooli etnoloogia magistrantuuri. Eelkõige paelub mind lugude jutustamise temaatika ja arvan, et tegelikult on iga kogemuse jagamine omamoodi loo jutustamine. Ka oma magistritöös uurisin lugusid, täpsemalt reisilugusid. Antropoloogia annab oma loo jutustamise võimaluse igale inimesele ja seda tuleks ühiskonna ja inimkonna mõtestamisel ning erinevate protsesside läbiviimisel kindlasti kuulata. Antropoloogia on muutnud mind veelgi empaatilisemaks, avardanud minu maailmapilti ja kinnistanud mõtet, et inimestel ja probleemidel on alati kaks poolt – elu ei ole must-valge.
-
Keiu Telve
Nõukogu liige +372 5384 3779 keiu@antropoloogia.eeLõpetasin 2015. aastal TÜ etnoloogia magistrantuuri, doktorikraadi kaitsesin 2019. aastal. Oma lõputööde raames uurisin Eesti-Soome vahelist pendelmigratsiooni ja selle mõju peresuhetele. Viimase kümne aasta jooksul olen lisaks uurinud Eesti töökultuuri, noorte subkultuure, inimese ja tehnoloogia suhet. Lisaks uuringutele on mul viieaastane õpetamiskogemus Tartu Ülikoolis ning pikaajaline meeskondade juhtimise kogemus.
-
Helleka Koppel
Nõukogu liige +372 5153 876 helleka@antropoloogia.eeAntropoloogia hariduse olen saanud Tartu Ülikoolist. Minu magistritöö käsitleb Eestist pärit seljakotirändureid Austraalias ja asetub turismiantropoloogia valdkonda. Mind huvitavad uuenduslikud suunad etnoloogias ja antropoloogias ning olen neid ka väga erinevate projektide raames RAKis aastaid praktiseerida saanud. Rakendusantropoloogia lähenemiste ja meetodite osas olen jaganud oma teadmisi ka Eesti Kunstiakadeemias ning Tartu Ülikooli rakendusantropoloogia üliõpilastele.
-
Merilin Piipuu
Nõukogu liige +372 5648 1413 merilin@antropoloogia.eeOlen aastaid tegelenud mitmete kodanikeorganisatsioonide ülesehitamisega ja muudatuste juhtimisega. Täna töötan Kultuuriministeeriumis Kultuuriväärtuste asekantslerina. Rakendusantropoloogia juurde tõi mind usk teadmuspõhisesse ühiskonda. Bakalaureusekraadi omandasin ma Inglismaal ning Uus-Meremaal sotsioloogias ning politoloogias. Mind paeluvad eelkõige juhtimise ja haridusega seotud uurimisteemad.
Antropoloogid
-
Projektide läbiviimisse kaasame inimesi meie liikmete võrgustikust. RAKi antropoloogidel on pikaajaline kvalitatiivsete uurimismeetodite kasutamise kogemus. Uurimisteemad, millega oleme kokku puutunud, varieeruvad kohalikust identiteedist ja kogukondadest tänavakunsti, tehnoloogia ja inimese suhete, hariduse, meditsiini, toidu, keskkonna, turismi, ehituse ning organisatsioonikultuuri teemadeni. Geograafiliselt oleme oma erinevate uurimisprojektidega katnud ära terve Eesti ning jõudnud ka näiteks Soomest läbi Peterburi ja Komi Vabariigi ka Nepali ja Austraaliasse.
RAKi võrgustikku kuuluvad Liisi Reitalu, Elis Kaljuvee, Dolores Mäekivi, Kaia Beilmann, Ulvi Karu, Martin Vaino, Kristiina Pilvet-Petrov, Maret Luud, Lona Päll, Paula Rõuk, Helelyn Tammsaar, Ede Schank-Tamkivi, Mirjam Rennit, Jane Kalajärv, Ly Lõhmus, Sigrid Solnik, Helen Vaaks, Mele Pesti, Eliis Vaino, Kata-Maria Metsar, Keiu Virro, Paavo Kroon, Iie-Mall Püüa.